Politechnika Opolska - strona główna

Zdjęcie Anety Mencler

Dzięki studiom na Politechnice Opolskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji uzyskałam dużo przydatnych kompetencji, które teraz wykorzystuję w mojej pracy zawodowej. Przygotowywanie różnego rodzaju sprawozdań, projektów i innych zadań wymagających analizy, interpretacji i kreatywności uzyskałam przygotowanie techniczne oraz umiejętność logicznego myślenia. Pragnę też podkreślić, że gdy po maturze wybierałam miejsce i kierunek studiów, Politechnika Opolska wcale nie była pierwsza na mojej liście. Ostatecznie zdecydowałam się jednak na ten kierunek i mogę potwierdzić, że był to w 100% najlepszy wybór.

mgr inż. Aneta Mencler, absolwentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji, obecnie na stanowisku Specjalisty ds. Obsługi Klienta w Metsa Tissue Sp. z o.o.

Zdjęcie Artura Kamińskiego

Politechnika Opolska znakomicie przygotowała mnie do podjęcia pracy zawodowej w branży technicznej. Moja ścieżka kariery i obecna funkcja w zarządzie Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. są przykładem efektywnego wykorzystania wiedzy i umiejętności nabytych podczas studiów na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki. Dzięki znakomitym wykładowcom nauczyłem się interdyscyplinarnego podejścia do zagadnień, co pomaga mi łączyć różnorodne kompetencje. Z całego serca polecam Politechnikę Opolską osobom, które chcą zapewnić sobie obiecujące perspektywy zawodowe.

Artur Kamiński, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A., absolwent Zarządzania i inżynierii produkcji

Zdjęcie Kariny Bedrunki Politechnika Opolska była dla mnie pierwszym i wyjątkowym miejscem pracy zespołowej i nauczyła mnie, że życie zawodowe opiera się na pracy z ludźmi, ich emocjach i wrażliwości. Był to dla mnie cudowny czas pracy w Kole Naukowym Arafin, organizacji spotkań z ciekawymi ludźmi. Z Uczelni wyniosłam umiejętność pracy z ludźmi na bazie projektów. Teraz odpowiadam w województwie za wydatkowanie miliardów euro i prowadzę z kobietami przedsięwzięcie Opolska Mama Ma Moc. Zachęcam Was do studiowania na Politechnice Opolskiej.

dr inż. Karina Bedrunka, Absolwentka Wydziału Zarządzania PO. Dyrektorka Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Twórczyni Przedsięwzięcia Opolska Mama ma MOC.

Zdjęcie Andrzeja Błachowicza

Politechnika Opolska umożliwiła mi poznanie wielu interesujących osób, profesjonalistów, pasjonatów. Stali się dla mnie inspiracją w moim dalszym zawodowym życiu. Gruntowna wiedza, jaką zdobyłem przynosi wymierne owoce, wiele lat po zakończeniu studiów. Mentoring jakiego doświadczyłem w życiu akademickim towarzyszy mi do dnia dzisiejszego. Uważam, że warto zainwestować w studia na Politechnice Opolskiej.

dr inż. Andrzej Błachowicz, absolwent studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku informatyka, pierwszego stopnia na kierunku elektronika i telekomunikacja, trzeciego stopnia w dyscyplinie elektrotechnika, inżynier projektant, twórca i właściciel przedsięwzięć technologicznych, m.in. przedsiębiorstwa BSSTC.PL Sp. z o.o., inwestor.

Zdjęcie Zbigniewa Bródki

Politechnika Opolska to uczelnia przyjazna sportowcom, polecam.

Zbigniew Bródka, zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, mistrz olimpijski, absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii

Zdjęcie Piotra Gacka

Jestem wicemistrzem świata i mistrzem Europy w piłce siatkowej. Grałem na pozycji libero. Wiem, jak ważna jest obrona, również pracy magisterskiej. Dyplom Politechniki Opolskiej po prostu się broni, sami sprawdźcie.

Piotr Gacek, siatkarz, reprezentant Polski

Zdjęcie Anny Grobelnej Politechnika Opolska otworzyła mi oczy na świat oraz zmotywowała do rozwoju i samorealizacji. Dzięki złożonej wiedzy z różnych obszarów Zarządzania i Inżynierii produkcji odnalazłam swój własny kierunek zawodowy. Ciągłe doskonalenie umiejętności wymaga wsparcia ekspertów i praktyków - jeśli w przyszłości będę szukała uczelni na pewno postawię na Politechnikę Opolską!

mgr inż. Anna Grobelna, absolwentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji obecnie Lean Specialist w Polaris Poland

Zdjęcie Paweła Januszewskiego

Będąc studentem Politechniki Opolskiej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii miałem okazję startować na największych imprezach lekkoatletycznych świata. Dzięki zdobytej na wydziale wiedzy, świetnym wykładowcom i motywującej atmosferze mam nadzieję, że także Ty osiągniesz wyznaczone przez siebie cele.

Paweł Januszewski, lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki, mistrz Europy z 1998 roku.

Zdjęcie Pwała Kurtasza

Studia na Politechnice Opolskiej dały mi bardzo dużo. Po pierwsze, solidne przygotowanie techniczne, umiejętność rozwiazywania problemów, konstruktywnego i kreatywnego myślenia. Ważne były dwa stopnie: magisterium jak i doktorat, którego promotorem był prof. Tomasz Boczar. Profesor kładł szczególny nacisk na kreatywność, interdyscyplinarność, jako jeden z pierwszych wykładowców wprowadził zajęcia w formie prezentacji multimedialnych na niewiarygodnie wysokim poziomie. To wszystko wpłynęło na mój rozwój.

Paweł Kurtasz, absolwent elektrotechniki, doktor nauk technicznych na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej, wiceprezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zdjęcie Łukasza Kwiatkowskiego Studia na Politechnice Opolskiej wspominam bardzo dobrze. To był pracowity okres, ale był także czas na studencką zabawę i troszkę laby. Jestem absolwentem budownictwa, które było wymagającym kierunkiem, ale które dobrze przygotowuje do pracy zawodowej.

Łukasz Kwiatkowski, kierownik laboratorium w firmie Betard.

Zdjęcie Mariusza Madery Studiowanie na Politechnice Opolskiej było dla mnie podstawowym elementem zdobycia wiedzy z zakresu logicznego i analitycznego myślenia. Skończyłem studia inżynierskie na Wydziale Mechanicznym, ten profil studiów przygotowuje do pracy w różnych zawodach. Myślę, że doświadczenie zdobyte na politechnice pomaga mi dzisiaj w realizowaniu dużych projektów inwestycyjnych czy projektów związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem, jakim jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny, gdzie trzeba zwracać uwagę na wiele aspektów. Bez szerokiego, inżynierskiego doświadczenia niejednokrotnie trudno byłoby sobie poradzić. Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem zdobyć wykształcenie w murach Politechniki Opolskiej, które cały czas procentuje.

Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Zdjęcie Marka Chrzęstka

Moje życie zawodowe zacząłem w przemyśle papierniczym, zaraz po ukończeniu techniku,. Kolejne lata pracy przyniosły mi stopniowy awans i w pewnym momencie, aby móc rozwijać się dalej, niezbędne okazało się zdobycie wykształcenia w zarządzaniu produkcją. Dzięki studiom niestacjonarnym na wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji, zdobyłem potrzebną w pracy wiedzę. Studia nauczyły mnie szerszego spojrzenia, wytrwałości, prowadzenia zadań i projektów, dostarczyły również nowoczesnych narzędzi niezbędnych w procesach produkcyjnych, które są obecnie wykorzystywane w mojej firmie. Dziś pracuję na stanowisku inżyniera procesu produkcji. Mile wspominam czas studiów, kolegów z roku, oraz dobrą kadrę wykładowców Politechniki Opolskiej. Gorąco polecam studiowanie na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki.

Marek Chrzęstek, inżynier procesu produkcji w Metsa Tissue w Krapkowicach

Zdjęcie Marty Misy Studia na Politechnice Opolskiej umożliwiły mi poznanie wielu inspirujących ludzi. Dzięki zaangażowanym nauczycielom akademickim miałam możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach praktycznych. Działalność w ramach koła naukowego "Maestros de la economia" pozwoliła mi na rozwój kompetencji miękkich, pożądanych na rynku pracy.
Organizując konferencje naukowe i inne wydarzenia odkryłam swoją zawodową pasję, której oddaję się do dziś. Cieszę się, że wybrałam Politechnikę Opolską - miejsce, w którym stwarza się możliwości do realizacji własnych aspiracji.

mgr Marta Misa, absolwentka ekonomii na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, obecnie starszy specjalista ds. budowania wizerunku pracodawcy w PwC Service Delivery Center.

Zdjęcie Macieja Nawrockiego

Studiowanie na PO było bardzo ciekawą przygodą oraz dobrym miejscem do zdobywania niezbędnej wiedzy oraz doświadczenia do spokojnego wejścia na rynek pracy. Ważnym aspektem, który mocno wpłynął na mój rozwój osobisty i zawodowy był fakt iż podczas całego okresu studiowania, oprócz przedmiotów które miałem w siatce zajęć, miałem również możliwość rozwijania swojej pasji jaką była (i jest nadal) piłka ręczna. Jeszcze jako zawodnik miałem tą przyjemność i wielki zaszczyt reprezentować barwy PO w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobywając z nią brązowy medal wśród Politechnik. Oprócz walorów czysto sportowych była również okazja do tego aby również w murach PO zdobyć pierwsze uprawnienia trenerskie, pozwalające mi prowadzić zajęcia z dziećmi oraz prowadzić młodzieżowe zespoły klubowe w rozgrywkach związkowych. Wielokrotnie słuchałem podpowiedzi jak i wymieniałem swoje spostrzeżenia z mgr Andrzejem Bankiem, u którego zdobywałem pierwsze trenerskie szlify. Dużo zaletą studiowania na PO jest również to iż zajęcia były bardzo zróżnicowane jeżeli chodzi o tematykę, co pozwoliło mi zdobyć bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności, dzięki czemu rozwinąłem się w bardzo wielu kierunkach, a nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystuję w pracy codziennej.

Maciej Nawrocki, absolwent wychowania fizycznego, trener KPR Gwardia Opole

Zdjęcie Tomasza Schichty Dzięki Politechnice Opolskiej jestem spełnionym nauczycielem i trenerem dzieci.
Pracuję w Publicznej Szkole Podstawowej w Ochodzach, gdzie prowadzę zajęcia z wychowania fizycznego, gimnastyki, SKS, zajęcia na basenie oraz od niedawna uczę dzieci grać w szachy.
Oprócz tego, założyłem dwie szkółki piłkarskie oraz szkołę pływania "Dziesiątka" w Opolu dla dzieci od 4 do 12 roku. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, zatrudniam kolejnych pracowników - trenerów, także studentów do pomocy w pracy z dziećmi.

mgr Tomasz Schichta, absolwent wychowania fizycznego

Zdjęcie Roberta Zasina

Politechnika Opolska, wówczas jeszcze Wyższa Szkoła Inżynierska spełniła moje oczekiwania. Miałem przygotowanie do zawodu, ukończyłem technikum elektryczne, ale chciałem poszerzyć swoją wiedzę. Wiele kwestii, które poznałem na uczelni, wykorzystałem w życiu zawodowym. Dzięki uczelni, jej współpracy z przemysłem, zdobyłem pracę w Zakładzie Energetycznym w Opolu - to był efekt studenckiej wycieczki do zakładowej dyspozycji ruchu w opolskim zakładzie.

Robert Zasina, prezes zarządu TAURON Dystrybucja, absolwent elektrotechniki


Strefa kandydata: Dlaczego Politechnika Opolska?
Strefa kandydata: Kierunki
Strefa kandydata: Studia i kariera
Strefa kandydata: Życie studenckie
Strefa kandydata: Rekrutacja krok po kroku
Strefa kandydata: Pomoc dla studenta
Strefa kandydata: Domy studenta
Strefa kandydata: Erasmus - studiuj za granicą
Strefa kandydata: Angielski, hiszpański, a może chiński?
Strefa kandydata: Poznaj Opole
Strefa kandydata: PO w obiektywie
Strefa kandydata: Akademicki Związek Sportowy