Uwaga: Na ten kierunek musisz zdać egzamin dodatkowy, który składa się z trzech zadań sprawdzających predyspozycje kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku. Każde z zadań jest oceniane w skali od 0 do 100 punktów. Technika wykonania zadań: ołówek.
Pierwszego dnia przeprowadzone są egzaminy z rysunku z wyobraźni (I etap) oraz z rysunku z wyobraźni z elementami geometrii (II etap). Pozytywna opinia Komisji Egzaminu Dodatkowego kwalifikuje do III etapu egzaminu z rysunku atelierowego z natury.
Za pozytywny wynik egzaminu uznaje się zdobycie sumy punktów nie mniejszej niż 100 z trzech zadań łącznie.
Terminy i szczegóły, dotyczące egzaminu będą publikowane na http://www.po.opole.pl/rekrutacja.
Studia trwają 7 semestrów w trybie stacjonarnym - S (dziennym) i kończą się egzaminem dyplomowym (obrona pracy dyplomowej oraz egzamin końcowy).
Absolwenci studiów uzyskują tytuł zawodowy inżyniera architekta.
Program kształcenia obejmuje: przedmioty ogólne i podstawowe oraz przedmioty kierunkowe związane z szeroko pojętą sztuką kształtowania przestrzeni otaczającej człowieka.
Grupa przedmiotów ogólnych i podstawowych stanowi podstawę dla przedmiotów kierunkowych, w tym bloków związanych z projektowaniem architektonicznym i urbanistycznym, tworząc z nimi nierozerwalną całość.
Szczególny nacisk położono na przedmioty z pogranicza obszarów: nauk humanistycznych i sztuki.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów oraz zajęć o charakterze praktycznym, głównie projektowych. Ponad 50% zajęć programu kształcenia organizowanych jest w formie zajęć praktycznych.
Absolwenci studiów I stopnia są przygotowani do podjęcia działalności zawodowej w charakterze pracownika pomocniczego w wykonawstwie i nadzorze budowlanym, w zakresie projektowania obiektów architektonicznych wraz z ich otoczeniem oraz projektowania urbanistycznego.
Absolwenci studiów I stopnia są również przygotowani do podjęcia studiów II stopnia.
Program zajęć obejmuje:
Studia trwają 3 semestry w trybie stacjonarnym - S (dziennym) i kończą się egzaminem dyplomowym (obrona pracy dyplomowej oraz egzamin końcowy).
Absolwenci studiów uzyskują tytuł zawodowy magistra inżyniera architekta.
Kierunkowe treści kształcenia obejmują:
Absolwenci studiów II stopnia są przygotowani do podjęcia zatrudnienia w: pracowniach projektowych architektonicznych i urbanistycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej, instytutach badawczych oraz do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Absolwenci posiadają umiejętność zarządzania i pracy w zespole.
Studia magisterskie II stopnia dają również podstawę do podjęcia studiów doktoranckich (III stopnia) oraz pracy badawczej.
Podstawą przyjęcia na studia II stopnia jest uzyskanie tytułu zawodowego inżyniera architekta (dyplom ukończenia studiów I stopnia kierunku architektura) oraz rozmowa kwalifikacyjna.
Kryterium decydującym o przyjęciu na studia II stopnia jest ocena z dyplomu ukończenia studiów I stopnia i portfolio dorobku ze studiów I stopnia.
*Planowane uruchomienie studiów II stopnia w roku akademickim 2018/2019 pod warunkiem spełnienia wymogów formalnych.