Politechnika Opolska - strona główna
Przebudowa budynków 1 i 3 Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki w II Kampusie Politechniki Opolskiej - nagłówek
Przebudowa budynków 1 i 3 Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki w II Kampusie Politechniki Opolskiej

Otwarcie nowej siedziby WEAiI

Od jedenastu miesięcy cała uczelnia (ale też przyglądający się inwestycji i czekający na jej owoce region) śledzi postępy wielkiego remontu budynków 1 i 3 w II kampusie. Remont został zakończony. Zaczęło się konkurowanie z najlepszymi uczelniami w Polsce... czytaj dalej.


Finisz remontu w II kampusie

Rusztowania znikają tej jesieni z budynków uczelni jak liście z drzew. W ubiegłym tygodniu oddaliśmy do użytku Centrum Nauka-Biznes, ostatnie prace trwają w domu studenta ,,Zygzak”, a na dniach zostanie też ukończony remont budynku nr 3, ostatnia inwestycja domykająca projekt II kampusu... czytaj dalej.


Projekt przebudowy w II kampusie już na półmetku

Realizacja największej inwestycji Politechniki Opolskiej ostatnich lat, czyli kompleksowego remontu budynków 1 i 3 przy ul. Prószkowskiej na potrzeby Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki postępuje zgodnie z planem... czytaj dalej.


Rozbudowa kampusu on-line

Dzięki technologii miłośnicy ptaków bez wychodzenia z domu podglądają gniazda bielików i bocianów, narciarze śledzą, gdzie jeszcze utrzymuje się na stokach śnieg – a ci, którzy interesują się zmianami na uczelni, mogą od dziś na żywo obserwować postępy prac budowlanych w II kampusie... czytaj dalej.


Media: 30 mln złotych na remont obiektów PO na Prószkowskiej

W tej chwili trwa remont budynków po byłych koszarach przy ulicy Prószkowskiej. Według kanclerz uczelni Barbary Hetmańskiej obiekty mają zostać oddane do użytku w listopadzie... czytaj dalej.


Laboratorium NeuroScience

W związku z modernizacją budynku nr 3 w II kampusie Politechniki Opolskiej i powołaniem do życia nowych laboratoriów, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki wzbogaci się o nowoczesne Laboratorium NeuroScience... czytaj dalej.


Budowanie przez burzenie

Znana maksyma, że czasem aby coś zbudować należy najpierw coś zburzyć traktowana jest na ogół metaforycznie, tymczasem ma ona jak najbardziej dosłowne odzwierciedlenie w II kampusie, gdzie z rozmachem realizowany jest projekt przebudowy budynków 1 i 3... czytaj dalej.


Media: Politechnika przebuduje kampus za 30 mln zł. Zniknie parking w jego centrum?

Inwestycja dotyczy dwóch obiektów wchodzących w skład Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. W ich wnętrzu znajdą się nowoczesne laboratoria. Dzięki temu zakończy się też zmiana oblicza dawnych koszar... czytaj dalej.


Miliony na rozwój (dokładnie 30 bez jednego grosza) poszły w ruch

Najnowsza, przełomowa inwestycja politechniki, czyli projekt modernizacji zaplecza dydaktycznego Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, z każdym dniem nabiera rozpędu. Właśnie dziś została podpisana umowa na przebudowę budynku nr 3 w II kampusie... czytaj dalej.


Rewitalizacja budynków 1 i 3 WEAiI

Ruszają prace wykonawcze projektu „Przebudowa budynków 1 i 3 Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki w II Kampusie Politechniki Opolskiej”. Informację przekazał 19 styczna br. na spotkaniu z przedstawicielami komitetu sterującego pracami rektor prof. Marek Tukiendorf... czytaj dalej.