Aktualności


40 000 absolwentów Politechniki Opolskiej!

Nasza Uczelnia wykształciła w swojej 46-letniej historii 40 tysięcy inżynierów, magistrów i magistrów inżynierów. Dyplom z numerem 40 000 w centralnej księdze dyplomów politechniki (CKD) otrzymał na początku listopada student z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, z kierunku turystyka i rekreacja.

Więcej...

Wtorek, 19.11.2013


I Opolski Kongres Energetyczny

Eksperci z Politechniki Opolskiej wraz z przedsiębiorcami i władzami regionu wzięli udział w spotkaniu poświęconym perspektywom energetycznym Opolszczyzny. Dyskutowano zwłaszcza o odnawialnych źródłach energii, za których promocję nagrodzono na kongresie naszego naukowca.

Więcej...

Wtorek, 19.11.2013


Razem przeciw depopulacji

14 listopada Politechnika Opolska, reprezentowana przez prof. Krzysztofa Malika, sformalizowała poprzez podpisanie odpowiednich deklaracji współpracę z pięcioma szkołami ponadgimnazjalnymi Opolszczyzny.

Więcej...

Wtorek, 19.11.2013


Politechnika liderem Konsorcjum PROGRES 3

Dziś w Ostrawie odbyło się spotkanie rektorów uczelni zrzeszonych w polsko-czesko-słowackim konsorcjum PROGRES 3, na którym podsumowano dotychczasowe osiągnięcia funkcjonującej już dwa lata międzynarodowej sieci uczelni oraz przedyskutowano strategię rozwoju na lata 2013-15.

Więcej...

Poniedziałek, 18.11.2013


,,Wciel się w rolę Menadżera Projektu"

Firma Skanska zaprasza wszystkich studentów Politechniki Opolskiej do udziału w interaktywnej grze zespołowej, która pozwoli poznać specyfikę branży budowlanej oraz kulturę pracy i zasady funkcjonowania jednego z najlepszych przedsiębiorstw na rynku.

Więcej...

Poniedziałek, 18.11.2013


Wiedza? To dziecinnie proste!

VI edycja niezwykle popularnej Dziecięcej Politechniki Opolskiej została zainaugurowana wykładem pani profesor Jiang Huijuan o tym, jak wygląda nauka w chińskiej szkole ...i co widać na Ziemi z kosmosu.

Więcej...

Sobota, 16.11.2013


Zaliczenie z ,,żabki" już na nowej pływalni

Dzięki porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu studenci politechniki, którzy mają zajęcia z pływania, będą je odbywać w nowym, czekającym już na ostatnie odbiory, obiekcie przy ul. Prószkowskiej.

Więcej...

Piątek, 15.11.2013


Zmarła pani Barbara Król

Odszedł kolejny, szanowany pracownik Politechniki Opolskiej. Pani Barbara Król - starszy specjalista technolog na Wydziale Mechanicznym, żona dziekana prof. Stanisława Króla, związana była z uczelnią do 2003 r. Miała 70 lat.

Więcej...

Piątek, 15.11.2013


Opolska Doba Sportu

Akademicki Związek Sportowy, chcąc pokazać opolanom jak wiele jest form aktywności i jak łatwo jest znaleźć na nią czas, zaprasza na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowe.

Więcej...

Piątek, 15.11.2013


Perspektywy polsko-chińskiego biznesu

Dziś rozpoczęła się międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Instytut Konfucjusza Politechniki Opolskiej i Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki China's New Development Prospect and Chance for Polish Entrepreneurs, która - jak powiedział prorektor ds. współpracy i rozwoju prof. Krzysztof Malik - dotycząc spraw ekonomicznych znacznie wykracza poza tradycyjne założenia konfucjańskich instytutów.    

Więcej...

Czwartek, 14.11.2013


Politechnika dla elektrowni jądrowej

Specjalista z Wydziału Budownictwa naszej uczelni bierze udział w badaniach lokalizacyjnych i środowiskowych dla pierwszej polskiej elektrowni atomowej.

Więcej...

Czwartek, 14.11.2013


Msza za zmarłych pracowników opolskich uczelni

Duszpastertswo Nauczycieli Akademickich zaprasza na tradycyjną mszę za zmarłych pracowników opolskich uczelni w piątek 15 listopada o godz. 19.00 w kościele seminaryjno-akademickim, której przewodniczyć będzie ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej.

Więcej...

Środa, 13.11.2013


Lekkoatletyczne konferencje szkoleniowe

Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii zaprasza 16 listopada na dwie konferencje szkoleniowe:  Lekkoatletyka w przedszkolu i wychowaniu wczesnoszkolnym oraz Trening mistrzowski w biegach przez płotki

Więcej...

Środa, 13.11.2013


O pszenicy, szczęściu i cukrze

Dziś rozpoczęły się XI Międzynarodowe Warsztaty Akademickie „Rolnictwo, Technika, Zdrowie i Życie”, których ideą jest interdyscyplinarność, a głównym organizatorem Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Więcej...

Wtorek, 12.11.2013


Odeszła pani Grażyna Markowska

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci naszej Koleżanki, wieloletniej pracownicy uczelnianej kasy, zawsze pełnej energii, życzliwości i poczucia humoru...

Więcej...

Wtorek, 12.11.2013


Prof. Krzysztof Malik z eksperckim wykładem w Komisji Europejskiej!

Prorektor ds. współpracy i rozwoju Politechniki Opolskiej był jednym z pięciu ekspertów, którzy na zaproszenie KE – Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej wzięli udział w konferencji pt. Regions as motors of new growth through smart specialisation – matching strategies for common goals.

Więcej...

Wtorek, 12.11.2013


Obchody Święta Niepodległości

Na uroczystym pochodzie z okazji 11 Listopada, wiodącym przez ulice Opola do Placu Wolności, pojawiły się nieodłączne symbole święta: biało-czerwone flagi, wojsko, sztandar Politechniki Opolskiej.

Więcej...

Poniedziałek, 11.11.2013


Wszechobecne promienie X

Z okazji setnej rocznicy skonstruowania lampy rentgenowskiej, w Muzeum Politechniki Opolskiej mieszczącym największą na świecie kolekcję jej rozmaitych egzemplarzy, odbyła się dziś uroczysta konferencja naukowa.

Więcej...

Piątek, 08.11.2013


Dzień wykładów otwartych

Studenci - zwłaszcza ci zainteresowani biznesem - mieli wczoraj do wyboru aż 5 wykładów prowadzonych przez znanych, opolskich przedsiębiorców i ekspertów ważnych instytucji. 

Więcej...

Czwartek, 07.11.2013


Komercjalizacja wyników badań naukowych

W wyniku pozytywnie zakończonych negocjacji prowadzonych przez pracowników Działu Współpracy i Rozwoju Politechniki Opolskiej podpisano umowy odpłatnego udzielenia pięciu licencji na korzystanie z rozwiązań technicznych zgłoszonych do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej...

Czwartek, 07.11.2013