Aktualności


Prezydent RP wyróżnił opolskich działaczy sportowych

27 listopada - w 60. rocznicę powstania Szkolnego Związku Sportowego Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z działaczami Akademickiego i Szkolnego Związku Sportowego. Spotkanie było okazją do zaprezentowania dorobku obu organizacji i nagrodzenia osób zasłużonych.

Więcej...

Piątek, 29.11.2013


Sprechen Sie Deutsch?

W Studium Języków Obcych Politechniki Opolskiej przeprowadzono dziś I etap IX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych. Przystąpiło do niego 48 osób.

Więcej...

Piątek, 29.11.2013


Rola opakowań w przemyśle spożywczym

Opolski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na seminarium poruszające najważniejsze tematy związane z opakowaniami - od ich wpływu na zdrowie, po znaczenie w procesie logistycznym.

Więcej...

Piątek, 29.11.2013


Finisaż na Wydziale Budownictwa

Wczoraj zakończyła się wystawa najciekawszych prac studentów kierunku architektura i urbanistyka zrealizowanych w semestrze letnim minionego roku akademickiego.

Więcej...

Czwartek, 28.11.2013


Jakość i innowacyjność

27 listopada odbyło się już siódme spotkanie przedsiębiorców ze studentami w ramach „Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – Wykładów Otwartych prowadzonych przez praktyków”.

Więcej...

Czwartek, 28.11.2013


Opole - miejsce na biznes dla początkujących

Serdecznie zapraszamy studentów, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych na seminarium pt. ,,Opole - miejsce na biznes dla początkujących", które odbędzie się  29.11.2013 r. w sali LAS - 112 Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Opolu, przy ul. L. Waryńskiego 4.

Więcej...

Czwartek, 28.11.2013


Politechnika Opolska wśród partnerów transferu wiedzy!

Politechnika Opolska, obok uniwersytetu, jest partnerem Urzędu Marszałkowskiego w projekcie „Efektywny transfer wiedzy z nauki do przemysłu w województwie opolskim”. Jego celem jest zidentyfikowanie czynników sukcesu efektywności transferu technologii z małych i średnich przedsiębiorstw do gospodarki.

Więcej...

Środa, 27.11.2013


Work & Travel USA

2 grudnia odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów zainteresowanych wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Więcej...

Środa, 27.11.2013


Apel Prezydenta RP

W związku z przyszłorocznym jubileuszem 25-lecia pierwszych ,,wolnych" wyborów parlamentarnych w powojennej historii Polski, prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się  z apelem o wspólne przygotowanie jego uroczystych obchodów - również do społeczności akademickiej Politechniki Opolskiej.

Więcej...

Środa, 27.11.2013


Poznawanie przez gotowanie

Podczas wczorajszej imprezy integracyjno-kulinarnej International Cooking Day, studenci ze wszystkich stron świata przygotowali narodowe potrawy. Była więc i hiszpańska tortilla, i włoskie panzerotti, a ze strony gospodarzy - słynne pierogi, tak dobre, że nikt już nie wnika, czy są ruskie, czy polskie.

Więcej...

Wtorek, 26.11.2013


Szkolenie Państwowej Inspekcji Pracy

Dzięki umowie o współpracy z PIP, podpisanej przez uczelnię w lutym tego roku, na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki prowadzone jest szkolenie podwyższające kwalifikacje studentów - głównie kierunku inżynieria bezpieczeństwa.

Więcej...

Poniedziałek, 25.11.2013


Zegar na budynku Wydziału Budownictwa PO znowu odlicza czas

Zabytkowy, wykonany przez berlińskich mistrzów zegar, który zdobi budynek Wydziału Budownictwa przy ul. Katowickiej, nabrał nowego blasku i znów odmierza czas – łącząc się satelitarnie z wzorcem i wybijając godziny za pomocą specjalnie osadzonych gongów.

Więcej...

Poniedziałek, 25.11.2013


Wydział zamiejscowy w Brzegu

Raz w miesiącu profesorowie politechniki pakują swoje przyrządy dydaktyczne i jadą do oddalonej o 40 km sali wykładowej.

Więcej...

Poniedziałek, 25.11.2013


Biznes ,,z ludzką twarzą"

Podczas międzynarodowej konferencji naukowej współorganizowanej przez  Wydział Ekonomii i Zarządzania oraz biuro parlamentarne prof. Jerzego Buzka dyskutowano dziś o etyce, odpowiedzialności i kulturotwórczej funkcji współczesnych firm, mierząc się ze starą prawdą - że pieniądze to nie wszystko. 

Więcej...

Piątek, 22.11.2013


Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości

Uczestnicy cyklicznych, środowych wykładów otwartych spotkali się z kolejnymi przedstawicielami dużym firm i dowiedzieli się m. in. dlaczego warto zostać inżynierem.  

 

Więcej...

Czwartek, 21.11.2013


Warsztaty muzyczne i koncert el12 Opole Politechnic Band

W dniach 22 – 24 listopada br. odbędą się kolejne warsztaty, w których wezmą udział muzycy z Orkiestry Politechniki Opolskiej tworzący el12 Opole Politechnic Band.

Więcej...

Czwartek, 21.11.2013


Łany płócien, rafy farb

Dziś w Bibliotece Głównej Politechniki Opolskiej odbył się wernisaż malarstwa opolskiej artystki Helgi Marii Radochońskiej.

Więcej...

Środa, 20.11.2013


Politechnika Opolska na Global Entrepreneurship Week w Raciborzu

Pierwsze dwa dni (18-19 listopada) Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości były dla nas okazją do spotkania z młodzieżą powiatu raciborskiego, która tłumnie, bo w liczbie ok. 300 osób na każdym wykładzie, uczestniczyła w wydarzeniu.

Więcej...

Środa, 20.11.2013


Kierunek Ukraina

Nasza uczelnia po raz kolejny prezentowała się na Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Osvita i Karjera" w Kijowie. Podobnie jak wiosną br., w dniach 14-16 listopada przedstawialiśmy ofertę edukacyjną na stoisku narodowym Study in Poland.

Więcej...

Wtorek, 19.11.2013


IT Academic Day

Za nami już 7. edycja popularnej konferencji informatycznej, gromadzącej kilkuset uczestników - programistów, studentów i specjalistów technologii informacyjnej - zainteresowanych narzędziami, jakie dostarcza potentat branży i twórca ponad 10 tysięcy patentów - firma Microsoft.

Więcej...

Wtorek, 19.11.2013