Politechnika Opolska - strona główna

Aktualności


Podczas październikowej uroczystej Gali z okazji 10 lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Przemysław Ślusarczyk odebrał z rąk wiceministra spraw wewnętrznych Stanisława Rakoczego wyróżnienie w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego” 2013.


Wyróżnienie w konkuursie zostało przyznane: za konsekwentną i skuteczną promocję uczelni oraz regionu poprzez wydarzenia kulturalne “Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty”, “Z orkiestrą po Odrze”, “Z orkiestrą po zamkach i pałacach”.

Wydarzenia kulturalne, których pomysłodawcą i zarazem wykonawcą jest dyrygent Orkiestry Politechniki Opolskiej i kierownik artystyczny formacji el12 Opole Politechnic Band – Przemysław Ślusarczyk są organizowane przez Sekcję Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej a także objęte honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Opolskiej i Marszałka Województwa Opolskiego.

Najstarszą z nich jest “Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty”, realizowaną od 2010 roku. Pozostałe cyklicznie od 2012 roku. Warto dodać, że dyrygent od 2007 roku realizuje już po raz siódmy inny cykl koncertów pt. “Muzyczne impresje” promując młodych, uczelnianych artystów.

Wyróżnienie jest także dostrzeżeniem wielkiego wkładu w życie uczelniane i pracy muzyków politechnicznej orkiestry, którzy oprócz studiów mogą realizować swoją muzyczną pasję.


Więcej informacji...

Pliki do pobrania: