Politechnika Opolska - strona główna

Aktualności


Ponad 200 studentów Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej odebrało dyplomy. Uroczystość odbywała się w asyście licznie zebranych rodzin i bliskich przybyłych ze studentami, którzy opuszczą mury uczelni.


- Jesteście głównymi aktorami dzisiejszej uroczystości - powiedziała prorektor Politechniki Opolskiej, dr inż. Anna Król - zwracając się do zgromadzonych w auli absolwentów Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki. Prorektor gratulowała absolwentom zakończenia pewnego etapu życia, związanego z edukacją i budowaniem przyjaźni na całe życie. - To nie osiemnaste urodziny, a dyplom wyższej uczelni wprowadza w dorosłe życie - przekonywała Anna Król. Prorektor wyraziła również nadzieję, że absolwenci znajdą dobrą, więc także dobrze płatną pracę. W podobnym duchu wypowiadał się dziekan Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki, prof. dr hab. inż. Marian Łukaniszyn. Podkreślał, że ma nadzieję iż absolwenci nie stracą związków z macierzystym wydziałem. W trakcie swojego przemówienia dziekan przypomniał wszystkim zebranym o historii wydziału, rozpoczynając od lat sześćdziesiątych i punktu konsultacyjnego Politechniki Gliwickiej w Opolu.

Po uroczystych przemowach, rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości - rozdanie dyplomów. Wśród tegorocznych absolwentów było 180 studentów studiów stacjonarnych i 49, którzy kończyli studia w trybie niestacjonarnym. Uroczystość była też okazją do wręczenia Medalu WEAiA za wyniki w nauce. Uhonorowanych zostało 8 studentów ze średnią od 4,80 do 4,98. Na zakończenie uroczystości, dr hab. inż. Tomasz Boczar, prof. PO - prowadzący uroczystość - zaprosił absolwentów do wspólnego okolicznościowego zdjęcia.

Tomasz Ciecierski
Biuro Prasowe PO